Xiaomi Mi 9 Kullanıcı Değerlendirmeleri

Xiaomi marka ürünler tasarımlarıyla ve uygun fiyatlarıyla pazara oldukça hızlı bir şekilde girdi. Fiyat olarak bu kadar uygun olmasının ana sebebi şirketin koymuş olduğu hedef. Buna göre Xiaomi yıllık kârlarının hiçbir şekilde %5’i geçmeyeceğini bu elde edilmiş olan kârı da inovasyona ayırarak sürekli gelişme amacında olan bir marka. Bu sebeple önümüzdeki yıllarda başarısının daha da katlanarak devam edeceğini söylemek mümkündür. Ayrıca diğer rakipleri reklamlara ciddi bütçeler ayırırken Xiaomi özellikle televizyon reklamlarına oldukça karşı ve bu zamana kadar televizyon reklamlarına herhangi bir ödeme yapmamış durumdadır. Logo tasarımı olarak da kullanıcılarına olan sevgisini bir kez daha göstermiş durumda. Logo ters çevrildiği vakit oluşan Çince karakter kalp anlamına gelmektedir. Xiaomi Mi 9 kullanıcı değerlendirmeleri incelendiği vakit ceo Lei Jun’un amaçları doğrultusunda doğru adımlar attığını söyleyebiliriz.

Xiaomi Mi 9 Kullanıcı Değerlendirmeleri

Mi 9 tasarım olarak birçok kişinin hayran olduğu bir telefon ve çoğu rakibine göre de bu konuda avantajları bulunmaktadır. Üst segment rakiplerine göre hem kalınlık bakımından hem de ağırlık bakımından daha çok tercih edilen bir tasarıma sahiptir. Arkada 3 kamere bulunuyor ve kameralar çıkıntılı olduğu için masa üstüne koyulduğu vakit biraz dengesiz şekilde duruyor. Ayrıca kamera çıkıntılı olduğu için çizilmesinin önüne geçmek isteyen Xiaomi bu kameralarda safir cam kullanmış. Telefonun sağında bulunan ses ve güç tuşuyla solunda bulunan Google asistan tuşuna erişim oldukça kolay bir şekilde tasarlanmış. Telefonun görüntü kalitesi olarak super AMOLED kullanılmış ve böylece oldukça başarılı bir görüntü elde edilmiş. Xiaomi Mi 9 kullanıcı değerlendirmeleri arasında parmak izi ve yüz sensörü de oldukça beğenilmiş ve bunların rakiplerine göre hızlı olduğu belirtilmiş. Arkada bulunan 3 kamerada ana kamera 48 MP kalitesiyle oldukça iddialı. Aynı zamanda 4K görüntü kalitesinde ve 60 fps video çekebiliyor ve bu özellik çoğu üst segment telefonda dahi bulunmuyor. Ön kamera olarak da 20 MP bir kamerası mevcut ve selfie severler için oldukça iddialı.

Xiaomi Mi 9T Kullanıcı Değerlendirmeleri

Mİ 9T birçok özelliğiyle Mi 9’a benzeyen fakat ona göre fiyat olarak biraz daha uygun olan bir model. Mi 9T de en az üst versiyonu olan Mi 9 kadar şık bir tasarıma sahip. Gövdeden çıkan ön kamerası ile kullanıcılarına tam ekran deneyimini oldukça başarılı bir şekilde sunmakta. Türkiye’de mavi ve siyah olmak üzere iki renkle satılıyor. Cihazda motorlu kamera bulunduğu için de su geçirmezlik özelliği bulunmuyor. HDR Amoled üzerinde 1080×2340 piksel üzerinde tasarlanmış ekranıyla da en az Mi 9 kadar başarılı. Xiaomi Mi 9T kullanıcı değerlendirmeleri incelendiği vakit ekran tasarımıyla birlikte güneş altında dahi telefonun oldukça verimli bir şekilde kullanıldığını söylemek mümkündür. Kamera olarak da ön kamerasında 20 MP motorlu bir kamera bulunuyor ve düşük ışıkta dahi vermiş olduğu kalite oldukça iddialı. Arkasında bulunan 3 dikey kameradan ana kamerası 48 MP ve tüm detaylara kamera ana yüzünden erişim mümkün.

Xiaomi Mi 9T Pro Kullanıcı Değerlendirmeleri

Tasarım ve birçok özellik olarak Mi 9T Pro ile Mi 9T arasında fazla bir fark bulunmamaktadır. Bu telefonda da su geçirmezlik özelliği bulunmamaktadır. Mi 9T Pro kullanıcı değerlendirmeleri incelenirse iki telefon arasındaki en önemli farkın oyun severler için olduğunu söylemek mümkündür. İşlemci olarak Mi 9T pro daha başarılı olduğu için oyun deneyimi bu telefonda daha eğlenceli hale gelmiştir. Ayrıca Mi 9T Pro’da kameralarda kullanılan lensler ve sensörler alt modeline göre bir tık daha kalitelidir.