Huawei Kullanıcı Yorumları

Huawei, 1987 yılında Ren Zhengfei tarafından kurulan bir teknoloji firmasıdır. Asil ismi Huawei Technologies Co. Ltd. olan şirket, Çin merkezli bir oluşum olarak ortaya çıkmıştır. Cin menşeli ve çok uluslu şirket dünya piyasasında adından 2012 yılında söz ettirmeye başladı. 2012 yılında Ericsson markasını geride bırakarak dünyanın en büyük ağ ve telekomünikasyon cihazı üreticisi durumuna geldi. Dünya çapında bu denli önemli bir yere ulaşması ile birlikte ürettiği teknolojik aletler daha çok insanın dikkatini çekmeye başladı. Kurulduğunda temel amacı ağ ve telekomünikasyon cihazları üretmek ve bunları Çin piyasasında pazarlayıp hizmet vermek olan şirket, günümüzde dünyanın her yerine teknolojik cihaz hizmeti vermekte. Firma bu kapsamda 140’tan fazla ülkeye 170.000’den fazla çalışanı ile hizmet vermekte. Huawei kullanıcı yorumları bakımından çok olumlu geri dönüşler almaşı firmanın hızlı büyümesinde önemli faktörler arasında. Cep telefonu sektörünün ilk temsilcilerinden olan önemli markalar Ericsson ve Motorola ile ortak anlaşmalara sahip Huawei, bu şirketlere ait marka telefonları kendisine ait fabrikalarda üretmekte.

Huawei Ürünleri

Sektöre farklı ağ ve telekomünikasyon cihazları üreterek başlayan Huawei asıl ün kazanmasını sağlayan cep telefonları ile bilinmektedir. P model Cep telefonları ile meşhur olsa bile Dizüstü bilgisayar, Tablet, giyilebilir teknolojiler ve bunlara aksesuar gibi birçok farklı modelde de ürünleri ürettiği ürünlerden sadece bazıları. P serisi telefonları kullanıcılara farklı renk seçenekleri sunmakta. Yüksek çekim kaliteleri sayesinde telefonları adeta profesyonel kameralar ile yarışmakta. 40 MP süper hassas kameraları şuanda bir telefon için en iyi çekim kalitesini sunuyor. 50x yakınlaştırmada bile yüksek kalite görüntü ve karanlıkta bile iyi bir görüntü elde etmenizi sağlayan yüksek ISO değerleri diğer bazı dikkat çekici özellikleri. Büyük ekran yapıları ve ekran içi parmak izi sensörü de kullanıcılara hem konfor hem de büyük bir kolaylık sağlıyor. Ürünlerinin tamamını kendi fabrikasında üreten Huawei, telefonlarında ABD menşeli Android işletim sistemi kullanmakta. Kendi işletim sistemini üreterek tamamen bağımsız cihazlar üretmek ise şuanda en önemli gayesi durumunda. Essiz tasarıma sahip Matebook dizüstü bilgisayarları hafife alınmayacak derecede kaliteli ve performans canavarı cihazlar. Gorilla cam, parmak izi önleyici kaplaması, dokunmatik ekran ve tasarım harikası hafifliği ile kullanıcılar açısından olumlu özellikleri arasında. Uzun ömürlü bataryası ve HD görüntüsü kalite size keyifli kullanım deneyimini gözler önüne seriyor. Yeni modellerinde Intel Core işlemcileri kullanması önceki modellere göre performans artışındaki önemli detaylardan bir tanesi. Hızlı HUAWEI Share özelliği farklı Huawei cihazlar arasında internet akışı, bir USB veya üçüncü parti yazılımı olmadan kablosuz, hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde fotoğraf ve dosya transferi yapmanızı sağlar. Ayni şekilde tabletleri, akıllı saatleri ve benzeri diğer ürünleri içinde Huawei kullanıcı yorumları ve değerlendirmelerine çok önem vermesiyle ve bu geri dönüşlerden önemli dersler almasıyla da sektörde sivrilen firmalar arasında.

Huawei Kullanıcı Yorumları

Son zamanların en dikkat çekici telekomünikasyon şirketi Huawei konumunda bildiniz gibi. 1987 yılında üretim yapmaya başlamasına rağmen asil atılımını 2012 yılında hayata geçirdiği önemli anlaşmalarla yaptı. Huawei kullanıcı yorumları dikkate alındığında, Huawei firmasının kullanıcılarına oldukça başarılı bir şekilde ulaşabildiğini görüyoruz. Kullanıcı isteklerine hitap edecek, zevk ve tarzda ürünleri bir hayli fazla. Kullanıcılara ulaşma konusunda oldukça başarılı olması Ar-Ge araştırma çalışmalarına verdiği önem. Şirketin 75.000 tane çalışanı ayni zamanda Ar-Ge çalışmalarında da görev alıyor. Çin menşeli firma; Çin’in en büyük, dünyanın en büyük ikinci üreticisi. 2014 rakamlarına göre firma net karı 34,2 milyar CNY’dir. Piyasaya adeta hakim konumunda bulunan Huawei, dünya genelindeki mobil operatörlerin yaklaşık %80’i ile iş birliği yapıyor. Piyasada bu denli fark yaratmasının yanında kendi içerisinde de çok farklı kurallara sahip bir şirket. Daha önce pek rastlamadığımız bir şirket yönetme politikası benimseyen Huawei “dönüşümlü CEO”adini verdiği bir sistemle yönetiliyor. Üretimde yaratıcılığı arttırmak için her 6 ayda bir CEO değiştiriyor. Bu yöntemle yaratıcılığı büyük faydalar sağlayacağını düşünen şirket yönetimi ayni zamanda çalışanlarına da büyük bir değer veriyor. Huawei, şirket yapısı olarak ‘Employee-owned’ yapısını vererek çalışanların sahibi olduğu bir marka olmak istiyor. %64 çalışanlarına ait olması çalışanların verimliliği açısından olumlu yansımalar yapıyor. Bu kadar güçlü hale gelmesiyle Çin-ABD ticaret savaşının da bas aktörü haline getirdi. ABD’nin Huawei ürünlerine karsı aldığı yaptırımlar telefon yazılımı temini konusunda şirketi çok zorlasa da orta yol sonunda bulundu. Ticaret yaptığı ülkelerin içerisinde telekomünikasyon olanakların birçoğuna hakim konuma gelmesi ABD açısından büyük bir tehdit unsuru olmasına neden oldu. Devlet çapında rakiplere sahip olsa da Huawei son senelerde cep telefonu kullanıcıları arasında en çok tercih edilen firmalar arasında yerini üst sıralarda almaya devam ediyor.