HP Kullanıcı Yorumları

HP teknoloji alanında altı kıtada, 170’i aşkın ülkede tüketici ve kullanıcılarına hizmet sunmayı amaçlayan bir firma. 1939 yılında küçük bir garajda kurulan HP şirketi şuanda dünyanın sayılı teknoloji devi firmaları arasına girmeyi başardı. İki tane genç girişimcinin hayalinden doğan dev şirket, HP ismini de iki genç girişimci “William Hewlett ve David Packard” soy isimlerinin baş harflerinden alarak kurdu. Sadece 538 $ sermaye ile kurulan HP değer olarak, en değerli 500 şirket arasına girmiş durumda. İlk üretimini ufak teknolojik aletler üzerine yapan şirket, 1958 yılında dünya pazarına girmesini sağlayan yazıcılar ile yaptı. Kendi alanında hızla yükselmesi onlara Amerikan devletiyle bile is yapma imkanı sağladı. 1981 yılı içerisinde bu sefer püskürtmeli yazıcıları piyasaya sürmesiyle birlikte devrim niteliğinde yenilikler yapması HP firmasını sektörün 1 numarası haline getirdi. Günümüzde farklı teknolojik ürünler üreten firma hala en çok Yazıcılarıyla ve Diz üstü bilgisayarlarıyla bilinmekte. Bu ürünler için HP kullanıcı yorumları bakımından olumlu geri bildirimler alıyor.

HP Ürünleri

Merkezi ABD’de bulunan HP şirketi uluslararası yapısı ile dünyanın her tarafına elektronik cihaz ihracatı yapıyor. Şirketin ünlenmesindeki en büyük faktörlerden bir tanesi olan püskürtmeli yazıcı, firmanın en önemli teknolojik ürünü konumunda. 1970`lerin başından itibaren yazıcı üretimini devam ettiren şirket asil atılımını mürekkep püskürtmeli yazıcılar, lazer yazıcı ve tarayıcıların geliştirilmesi ile yaptı. Günümüzde yazıcılar ve onlar için ürettiği mürekkep kartuşlar firmanın en çok satan ürünleri listesinde 1 numarada. Yazıcıların yani sıra bilgi işlem alanı, baskı sistemleri, sayısal görüntüleme donanımları üreticisi durumundadır. Ayrıca yazılım ve hizmet sağlayıcıları aktif oldukları diğer alanlar arasında. Geliştirdiği yazılımlar sayesinde ürettiği dizüstü bilgisayarları ve masa üstü bilgisayarları atılım yaptığı başka alanlardan. Farklı model ve tarzda Dizüstü bilgisayar ve masaüstü bilgisayarlarında kendi yazılımlarını kullanması bu sektörde güçlü markalardan olmasının nedenleri arasında. Güçlü işlemcileri ile Gaming Laptop modelleri oyun sever tüketiciler için en çok tercih edilenlerden. Laptoplarında Intel Core i5 ve i7 işlemciler kullanıyor. Yüksek RAM kapasitesi, 144 Hz ekran çözünürlüğü ve RTX ekran kartı güçlü işlemcilerini tamamlayan ekstra özellikleri. HP kullanıcı yorumları kapsamında farklı projeler de üretiyor. Eski plastik atıklardan geri dönüşüm sağlayarak ürettikleri yazıcıları teknolojilerinin yanında doğa dostu bir firma olduklarının da en önemli göstergesi.

HP Kullanıcı Yorumları

HP bildiğiniz gibi uzun yıllardır teknoloji piyasasının en güçlü ve saygı duyulan firmaları arasında. 1939 yılından itibaren sürekli kendisini geliştirerek bu günlere kadar gelen firma, büyük bir gücüde elinde bulundurmakta. ABD menşeli firma uzun yılların verdiği tecrübe, bünyesinde çalıştırdığı kaliteli insanlar ve güçlü ortakları bir yana piyasada rakipsiz olmasına rağmen kaliteli ürünleriyle bilinmekte. 2. Dünya Savaşı sonrası teknolojisini daha çok askeri alana yoğunlaştıran HP şirketi Amerikan devletinin artarak giden ekonomik gücü eline alması, dünya piyasasında söz sahibi olmaya başlamasıyla kendi adına da yükselme dönemine girdi. Amerikan silahlı kuvvetleri ile ortak teknoloji geliştirme projelerinde yer alması firma açısından iyi bir reklam imkanı sağladı. 70’li yıllarda ciddi yatırımları HP’ye güçlü ortaklar kazandırdı. Japon pazarında söz sahibi Sony ve Yokogawa Electric gibi önemli şirketler ile kurduğu ortaklıklar HP’nin pazar payını güçlendirdi. 90’li yıllarda birçok yazılım ve teknoloji firmasını satın alması sadece yazıcı üretmekle yetinmeyeceğinin göstergesiydi. Yazıcıların yanında bilişim, işlemci, dizüstü bilgisayar ve nice teknolojik aletinin üretim temellerini atmaya başladı. Yazıcıları dünyada en çok satan marka olan HP, geleceğin yazıcıları içinde şimdiden çalışmalara başladı. 3D yazıcı projesi kapsamında dünyanın farklı yerlerinde kurduğu silikon vadisi benzeri yerleşkeleri ile geleceğin firması olma yolunda attığı ciddi adımlardan. Dünya çapında 321.000 çalışanı olan şirket, 2008’de yıllık geliri: 118,4 milyar $ ile Fortune 500 sıralamasında 9. olmuştur. HP kullanıcı yorumları firma için oldukça önemli. En çok önem verdikleri alanlardan bir tanesi de Ar-Ge çalışmaları. Devasa bir ekonomi sahip olan şirket, ürün, çözüm ve yeni teknolojilerin araştırılması ve geliştirilmesi için yılda 3,5 milyar $ (ABD) harcamaktadır. Sunucu kartı, x86, Windows®, Linux, UNIX ve yüksek kaliteli UNIX sunucularında, toplam disk depolama sistemlerinde dünya genelinde, dağıtılmış sistem yönetimi yazılımında, Otomatik yazılım kalitesinde dünya genelinde birinci konumdadır. Dünyada plastik atik ortaya çıkarma yüzdesi büyük firmalardan olduğunun farkında olan firma, üreterek kirletmenin yanında bünyesinde geliştirdiği farklı sosyal sorumluluk projeleri ile ve dünyada ses getiren doğa severlere verdiği destekler ile dünyada kirliliği önlemeye çalışmaktadır.