Apple Macbook

Apple, teknoloji piyasasında yer alan gerek ürünleri gerekse sunmuş olduğu yeni teknolojik özellikleri ile en güçlü markalardan bir tanesidir. Apple cep telefonlarında adından söz ettirdiği gibi bilgisayar teknolojileri alanında da en çok sevilen markalardan bir tanesi. Apple’ ın en çok sevilen ürünlerinden biri olan Apple Macbook, özellik ve tasarım açısından birbirinden farklı olan birkaç tane ayrı ayrı Macbook piyasaya sürmüştür. Oldukça sevilen ve güvenilen bu cihazların özelliklerinin de her çıkan yeni modelde bir üst standarda taşınması kullanıcıları oldukça şaşırtmış ve sevindirmiştir. İlk çıkan Macbook bilgisayarlardan Macbook Pro bilgisayarlara kadar sahip olunan özellikler birbirlerinden oldukça farklı olmaktadır. Tabi ki bu da kullanıcı portföyünün artmasına, her bir Macbook bilgisayarına uygun daha rahat müşteri bulmasına yardımcı olmaktadır. Apple Macbook’lar ilk çıktığı 2008 yılından bu zamana kadar, kalitesinden söz ettirmiş ve her zaman sevilmişlerdir. Günümüzde de hala daha binlerce kişi Macbook kullanıcısı olmaya devam etmektedir.

Apple Macbook Ürünleri

Apple Macbook’lar 2008’ den bu yana üretilen ve kullanıcıların talep ettiği özelliklere göre değişerek gelmiş ultra teknolojik cihazlardır diyebiliriz. Bu bilgisayarların elbette çok sevilen yanları var. Her bir bilgisayarı kendi içinde değerlendirmek her zaman daha doğru olmuştur.

Apple Macbook Air

Apple Macbook ürünlerine bakıldığında en fazla satışı yapılan ve tercih edilen Macbook Air bilgisayarların olduğu görülmektedir. Tabi ki bunun nedeni Macbook Air’in diğer Macbook’lara göre daha eski bir çıkışa sahip olmaları ve her piyasaya sürülen Macbook Air’lerin  daha da ileri teknolojik özelliklerle donatılmış olmasıdır diyebiliriz. Macbook Air 2019 cihaz incelendiğinde 13.3 inç kadar bir ekrana sahip olduğu ve ekranın retina ekran özellikli olduğu görülmektedir. Bununla birlikte cihazın ekran çözünürlüğünün 2560×1600 piksel çözünürlüğe de sahip olduğu gözümüzden kaçmıyor. Apple Macbook Air bilgisayarın dokunmatik olarak kimlik okuyabilme özelliği de bu cihazların en sevilen işlevlerinden bir tanesidir. Depolama alanları da 128 ve 256 GB bilgisayar tabanlı iken bu alan 512 GB ve 1TB’ a kadar artırılabilmektedir. Pil ömrü yaklaşık olarak 12 ve 13 saate kadar ulaşırken, ekran ön kamera çözünürlüğünün 720 p’ e kadar geldiği görülmektedir.

Apple Macbook Pro

Apple Macbook bilgisayarların en sevilen diğer bir ürünü de Apple Macbook Pro’lar oldu. Apple Macbook Pro bilgisayarlar 13.3 inç ve yeni piyasaya çıkan 16 inç olarak iki ayrı şekilde üretilmiştir. Bu cihazların ekran boyutları birbirinden farklı olduğu gibi çözünürlükleri de farklılık göstermektedir. Ekran çözünürlüklerinin 13.3 ekran Macbook’lar da 2560 x 1600 iken 16 inç ekran Macbook Pro’lar da bu değerin 3072 x 1920 olduğu görülmektedir. Depolama alanlarında da Macbook Pro bilgisayarların daha büyük olduğu göze çarpan diğer detaylardan bir tanesidir. Her iki Macbook bilgisayarın kameralarının yine 720p görüntü kalitesine sahip oldukları bilinmektedir. Pil dayanıklılık sürelerine bakıldığında ise Macbook Pro 13.3 inç cihazın 10 saate kadar dayanırken, Macbook Pro 16 inç cihazın ise 11 saate kadar dayandığı görülmektedir.

Apple Macbook Kullanıcı Yorumları

Apple Macbook kullanıcı yorumlarından hemen hemen pozitif dönüşler aldığı görülmüştür. Elbette böyle geniş ürün skalasına sahip olan Apple Macbook, her bir cihazını ayrı ayrı özelliklerle donatmıştır. Touch ID özelliklerinin Macbook’da oldukça sevildiği aşikar bir durum. Ayrıca bazı ekran görüntü özelliklerinin de artırılması yine kimsenin gözünden kaçmamıştır. Öte yandan renk skalasının az olması bazı kullanıcılarının canını sıkmaktadır fakat yine de Apple Macbook kullanıcılarının bu cihazlardan vazgeçemediği de bir gerçektir.