Apple AirPods Pro

Apple’dan yeni nesil  kulaklık AirPods Pro, Markanın son olarak piyasaya sürdüğü kulaklık olarak karşımıza çıkıyor. AirPods Pro ismiyle piyasaya sunmuş olduğu kulaklık aktif gürültü engelleme özelliğine sahip olan Tek kulaklık olarak özelliğine sahiptir. AirPods Pro Bluetooth yardımıyla Apple cihazları ve birçok farklı cihazla bağlantı kurabiliyor. En önemli özellik olarak öne çıkan siri’ye mesajları okutma özelliği ile telefonunuza gelen her türlü mesajı sesli olarak dinleyebiliyorsunuz. AirPods Pro  kulaklıklar çift olarak kullanılabildiği gibi ayrı ayrı da kullanılabilmektedir. Ancak tek kulaklık taktığınız zaman AirPods pro’nun en önemli özelliği olan gürültü Engelleme modu çalışmayacaktır. Ayrıca kulaklıkta bulunan şeffaflık modu sayesinde kulaklıkları kulağınızdan çıkarmadan karşınızdaki biriyle normal ses seviyesinde sohbet edebilme imkanı bulabilirsiniz. Tüm özellikleri Apple cihazlarda daha aktif hale gelen kulaklıkları, ayarlar menüsünden istediğiniz gibi gürültü engelleme modu, şeffaflık modu veya normal ses moduna geçirebilirsiniz.

Apple AirPods Pro Özellikleri

AirPods pro’nun özellikleri ne geçecek olursak, aktif gürültü engelleme modu, şeffaf mod, adaptif EQ, basınç eşitleme için havalandırma sistemi, yüksek gerilimli özel akıl sürücüsü, yüksek dinamik aralıklı özel amplifikatör, sensör olarak ise hüzmeleme özellikli çift mikrofon, iç kısım mikrofonu, çift Optik sensör, hareket algılayıcı, ivme ölçer sensör, konuşmayı algılayan sensör ve kuvvet sensörleri bulunmaktadır. Kulaklıktan yapacağınız kontroller; çalmak – duraklatmak, aramaları yanıtlamak, müzik dinlediğiniz zaman bir sonraki parçayı atlamak için iki kez dokunma, bir önceki parçaya dönmek için 3 kez dokunmak, aktif gürültü engelleme ve şeffaf mat arasında geçiş yapmak için basılı tutmak, müzik çalmak arama yapmak veya Yol tarifi almak için Hey Siri diye seslenmek yeterli olacaktır. Suya ve tere dayanıklı tasarımı olan AirPods pro’nun IPX4 sertifikası bulunmaktadır. AirPods pro tek şarjla 4 saate kadar dinleme süresi, 3,5 saate kadar ise konuşma süresi sunmaktadır. AirPods Pro su sporları dışında tüm sporlar ve egzersiz türleri için suya ve tere dayanıklı bir tasarıma sahiptir. IPX4 sertifikasına sahip olan kulaklıkta tüm testler laboratuvar ortamında yapılmıştır ve onaylanmıştır. Ancak suya ve tere dayanıklı ulan kulaklığınızı bu şekilde şarj etmemeye özen göstermeniz gerekir. AirPods pro’nun tüm özelliklerini kullanabilmeniz için bağlı olduğunuz Apple cihazında en son sürümün yüklü olması gerekmektedir. En son sürüm yüklü değilse veya farklı cihazlarda AirPods pro’yu kullanmak istiyorsanız, kulaklığın sunulan tüm özelliklerini kullanmayacağınızı unutmamanız gerekir.

Apple AirPods Pro Kullanıcı Yorumları

Apple AirPods Pro kullanıcı yorumları incelendiğinde, ürünün eşsiz bir performansa sahip olduğu ancak fiyatının çok yüksek olmasından kaynaklı kullanıcıların farklı alternatiflere yönlendiği görülmektedir. Sizde Apple AirPods Pro almak istiyorsanız ve bu konuda kararsız kaldıysanız ürün hakkında yapılan kullanıcı yorumlarını inceleyerek kararınızı buna göre verebilirsiniz.